به وبلاگ ما خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید
راه آهن رشت – قزوین 11 ایستگاه دارد
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: برای راه آهن رشت – قزوین 11 ایستگاه پیش بینی شده است. به گزارش پايگاه خبري نواي رودبار به نقل از (ایسنا) - «حجت شعبانپور» صبح امروز در نشست خبری که در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی گیلان برگزار شد، گفت: طول کل راه های استحفاظی اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان 10 میلیون و 685 هزار و 350 کیلومتر است که در آن 15 گردنه برفگیر به طول 97 کیلومتر موجود است. وی افزود: این اداره کل با 443نفر نیروی انسانی در قالب 46 اکیپ راهداری با 269 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار و با تهیه آسفالت سرد به میزان 210تن، نمک به مقدار 700 تن و ماسه به مقدار 3 هزار تن آماده نگهداری از راه های ارتباطی در فصل زمستان است. مهندس شعبانپور میزان اعتبار اختصاص یافته به امر راهداری را در حدود 255 میلیارد ریال عنوانکرد و گفت: این در حالیست که این میزان با توجه به گستردگی راه های استان جوابگو نیست زیرا طول راه های همسنگ استان در حدود 12هزار کیلومتر است که براساس نرم جهانی سالانه 3 تا 6 درصد ارزش سرمایه ای راه باید برای آن هزینه شود که با فرض 3 درصد بالغ بر 360 میلیارد تومان برای نگهداری راه های گیلان نیاز است. وی ادامه داد: در سالجاری نیز تاکنون از مجموع اعتبارات ملی و استانی حدود 250 میلیارد ریال اعتبار در بخش نگهداری و ایمن سازی ابلاغ شده است. وی در خصوص پروژه راه آهن که مهمترین پروژه استان است،گفت: محور ریلی قزوین – رشت - انزلی در کریدور ترانزیتی شمال جنوب قرار دارد که طول مسیر آن 205 کیلومتر است و در قالب 9 قطعه بوده که 40 کیلومتر آن دو خطه و 165کیلومتر آن یک خطه است. وی با اشاره به اینکه کلنگ زنی این پروژه در سال 81 صورت گرفته است، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه تاکنون 330 میلیارد تومان هزینه شده است و برای اتمام آن 350 میلیارد تومان دیگر نیاز است وبا توجه به قرار گرفتن این پروژه در طرح مهر ماندگار مقرر شده است محور قزوین - رشت تا پایان امسال به بهره برداری برسد که با تحقق تعهدات مالی و همکاری ارگان‌های ذیربط در خصوص تامین مصالح این امر محقق خواهد شد. مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: در این پروژه 48 دستگاهتونل با طول کل 21 کیلومتر که طولانی‌ترین آن دو هزار و 218 متر و 74 دستگاه پل خاص به طول 11هزار و 744 متر است که طولانی‌ترین آن 2هزار و 661 متر در دست ساخت است. وی ادامه داد: برای این راه‌آهن11 ایستگاه پیش‌بینی شده است و اکنون با پیشرفت فیزیکی 73 درصد در حال انجام است. وی تصریح کرد: حداکثر سرعت برای قطارهای باری 120 کیلومتر و برای قطارهای مسافربری 160 کیلومتر است و اهداف کلی بهره‌برداری از این راه‌آهن، تامین حمل و نقلایمن، سریع، روان و ارزان همگام با توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و نیز هدایت و انحراف حمل بار از جاده به راه‌آهن به منظور ارتقای ایمنی و صرفه جویی از مصرف انرژی است. شعبانپور با اشاره به وضعیت 11کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت - قزوین با بیان این مطلب که کلنگ این پروژه در اسفند ماه سال گذشته توسط رییس جمهور به زمین زده شد و 330 میلیارد تومان برای اجرای آن برآورد شده است، تصریح کرد: کار حفاری از سمت منجیلآغاز شده و قرار بود این پروژهبه مدت دو سال اجرایی شود اما تلاش می‌شود در مدت 18 ماه به اتمام برسد و در حال حاضر 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 آذر 1391 و در ساعت : 05:41 - نویسنده : رودبار نيوز
دستور رئیس جمهور برای رفع مشکلات اساسی گیلان
در پی درخواست استاندار گیلان و دستور رئیس جمهور کارگروه رسیدگی به مشکلات استان به ریاست معاون اول برگزار خواهد شد . استاندار گیلان امروز با اشاره به اینکه در حاشیه کنگره ی ملی بزرگداشت روحانی شهید میرزاکوچک جنگلی ۱۳ نامه باموضوعات و مسائل مختلف استان به رئیس جمهور تقدیم کرد گفت : پس از ارائه ی این نامه ها ، دکتر احمدی نژاد دستور تشکیل کارگروهی به ریاست معاون اول را صادر کرد . مهندس کیهان هاشم نیا افزود : در این کارگروه وزرای نیرو ، راه و شهرسازی ، نفت و جهاد کشاورزی حضور خواهند داشت . نماینده عالی دولت در گیلان افزود : تسریع در ساخت سایت پشتیبانی نفت وگاز سردار جنگل رودسر ، تکمیل آزاد راه قزوین – رشت ، تکمیل سدهای در دست ساخت ، راه آهن قزوین – انزلی – آستارا ، تصفیه خانه فاضلاب رشت و طرح های مسکن مهر ، پرداخت بدهی صیادان پره و بررسی مشکلات صید و صیادی و چایکاران از مهمترین درخواست هایی بود که به رئیس جمهور ارائه شده است . استاندار گیلان ادامه داد : در این کارگروه همچنین در زمینه توسعه ی پارک علم و فناوری استان و حمایت از شرکت های دانش بنیان ، حل مشکلات بیماران همودیالیزی ، اجرای طرح های زیربنایی کشاورزی ، ساماندهی طرح جامع نوغانداری وصنایع جانبی ابریشم ، طرح جامع پیشگیری و اطفاء حریق جنگل ها و مراتع و ارتقاء سرپرستی نمایندگی وزارت خارجه مطرح خواهد شد . کیهان هاشم نیا با اشاره به اینکه رئیس جمهور در این دستوراز معاون اول گزارش نیز خواسته است گفت : عمده مشکلات گیلان در حوزه وظایف وزاری شرکت کننده در این کارگروه است . و با تشکیل این کارگروه مسیر پیشرفت و آبادانی گیلان شتاب یابد .
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 آذر 1391 و در ساعت : 12:40 - نویسنده : رودبار نيوز
از خیرین مدرسه ساز رودبار تجلیل شد
مدیر آموزش و پرورش رودبار در همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز در مدرسه حجت شهر رستم آباد به معرفی خصوصیات رودبار پرداخت و اظهار کرد: رودبار ایرانی کوچک با چهار فصل آب و هوایی است. علی حسین زاده، وجود فرهنگ و گویش های مختلف را از دیگر ویژگی های رودبار برشمرد و افزود: بسیاری از جوانان با وجود مشکلات و نبود امکانات نسبت به فراگیری علم مشتاق هستند. وی، برنامه ریزی، صداقت و همدلی را رمز برطرف کردن موانع و مشکلات در حوزه آموزش و پرورش دانست و گفت: برای تجهیز مدارس و ارتقای تعلیم و تربیت نباید به استان نیازمند باشیم. این مسئول هدف از برگزاری همایش مذکور را تجلیل از خیران مدرسه ساز رستم آباد عنوان کرد و یادآور شد: در این همایش از 15 خیر مدرسه ساز قدردانی شد. حسین زاده، نبود کلاس هوشمند برای دانش آموزان پایه ششم ابتدایی، نداشتن فضای تحصیلی مناسب و... را از جمله مشکلات مدرسه حجت رستم آباد عنوان کرد. امام جمعه رستم آباد نیز در مراسم مذکور انجام کار خیر را برای باقیات و صالحات افراد ضروری دانست و اظهار کرد: تربیت و پرورش فرزند نیک و صالح و انجام کار خیر از جمله توشه آخرت فرد است. حجت الاسلام حسین مالکی، مدرسه و مسجدسازی را برای تربیت فرزندان جامعه مهم ارزیابی کرد و افزود: کسانی که چنین مکانهایی را بنا میکنند از اجر و ثواب دنیوی و اخروی بهره مند میشوند. وی انجام امورات خیر را برای تمام افراد جامعه ضروری خواند و خاطرنشان کرد: تمام افراد جامعه قادر به انجام کار خیر هستند.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 آذر 1391 و در ساعت : 12:38 - نویسنده : رودبار نيوز
اغلب تخم مرغ های بومی رودبارخود مصرفی است
مهندس بهره ور گفت: تنها واحد مرغ تخم گذار گیلان در شهرستان رودبار فعالیت دارد و در هر دوره 30 تن تخم مرغ تولید می کند. وی افزود: علاوه بر تولید تخم مرغ در این واحد، مردم شهرستان رودبار از تخم های طیور بومی نیز استفاده می کنند و برخی از آنها را در بازارهای هفتگی این شهرستان به فروش می رسانند. بهره ور ادامه داد: معمولا روستاییان شهرستان رودبار در کنار کشاورزی از دام و طیور بومی نیز نگهداری می کنند و این امر موجب کاهش هزینه های روستاییان می شود. وی تصریح کرد: استفاده از تخممرغ و مرغ های بومی که ارگانیک هستند، موجب ارتقای سلامت افراد نیز می شود. بهره ور درخصوص پرورش گاومیش در شهرستان رودبار با اشاره به اینکه پرورش این دام در گذشته در شهرستان رودبار رونق خوبی داشت، افزود: به علت خشک شدن برخی از باتلاق ها و استخرها، در حال حاضر پرورش گاومیش در شهرستان رودبار به ندرت صورت می گیرد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 آذر 1391 و در ساعت : 09:46 - نویسنده : رودبار نيوز
دستگیری سارقان سیم برق درشهرستان رودبار
فرمانده انتظامی رودبار از دستگیری سارقان سیم برق و کشف مقادیری سیم برق و ابزارسرقت دراین شهرستان خبر داد. سرهنگ پاسدار سید رسول صمدی افزود: با وقوع یک فقرهسرقت سیم برق در بخش رستمآباد این شهرستان، اکیپ های عملیاتی دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند. وی اظهارداشت: اکیپ عملیاتی کلانتری 16 بخش رستم آباد در راستای بررسی این موضوع به سرنشینان یک دستگاه خودرو سواری پیکان مشکوک و پس از متوقف کردن این خودرو مقداریسیم برق سرقتی و ابزار آلات قطع سیم برق کشف و دو سرنشین این خودرو را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی رودبار گفت: متهمان دستگیر شده سابقه دار واز سارقان حرفه ای بوده و در ادامه تحقیقات پلیس به چندین فقره سرقت دیگر نیز اعتراف میکنند. وی ادامه داد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 آذر 1391 و در ساعت : 06:33 - نویسنده : رودبار نيوز
برگزاری اردوی کاروان فرهنگ و هنر در روستاهای رودبار
محمد نیک‌بخش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارسدر رودبار با اشاره به برگزاری اردوی یک‌روزه کاروان فرهنگ و هنر این شهرستان، اظهار کرد: این اردو با حضور اصحاب فرهنگ و هنر هرسه هفته یک‌بار در رودبار اجرامی‌شود. وی افزود: انجمن سینمای جوانان رودبار، انجمن خوشنویسان، انجمن شعر و ادب، هنرهای تجسمی و عکاسان، کاروانی متشکل از هنرمندان و فعالان فرهنگی و هنری را تشکیل می‌دهند. این مسئول، با بیان اینکه کاروان فرهنگ و هنر رودبار تاکنون در دو روستای پاچنار و کلیشم اردو زده است، تصریح کرد: حدود 100 نفر از دانش‌آموزان این روستا با شرکت در کارگاه آموزشی هنرمندان ضمن آشنایی با رشته‌های هنری آموزش‌های اولیه هر یک از رشته‌های هنری را فرا گرفتند. وی ترویج فعالیت‌های فرهنگی و هنری در روستاهایی که از مرکز شهرستان فاصله دارند، را یکی از اهداف برگزاری شکل‌گیری این کاروان دانست و گفت: نشر و تبلیغ فرهنگ عمومی همسو با اندیشه‌های اسلامی در مناطق دوردست ضرورت دارد. نیک‌بخش، کشف استعدادهای هنری مناطق دور از مرکز شهرستان را مهم‌ترین هدف اجرای کاروان فرهنگ و هنر عنوان کرد و یادآور شد: بسیاری از استعدادهای هنری در این دوره از اردوها شناسایی می‌شوند و زمینه برای رشد و ارتقای آنها فراهم خواهد شد. وی با بیان اینکه پراکندگیروستاها در رشد و شکوفایی استعدادها نقش دارند، گفت: بسیاری به دلیل فاصله دور روستاها تا مرکز شهرستان دسترسی به انجمن‌های هنری شهرستان ندارند بنابراین توصیه می شود به صورت دوره ای با مراجعه به مرکز شهرستان از این آموزش ها بهره مند شوند. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار، برگزاری کلاس های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی و قرائت شعرآیینی و محلی با توجه به ایام محرم و صفر را از جمله برنامه های اجرا شده در کاروان فرهنگ و هنر رودبار ذکر کرد. وی از تداوم حرکت کاروان فرهنگ و هنر در رودبار خبر داد و خاطرنشان کرد: این کاروان با هدف ترویج برنامه های فرهنگی و هنری و توزیع عادلانه فعالیتهای هنری در روستاهای مختلف این شهرستان اردو میزند.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 آذر 1391 و در ساعت : 06:26 - نویسنده : رودبار نيوز
راه اندازی بزرگترین نیروگاه بادی کشور در منجیل تا چند ماه آینده
مدیرعامل سازمان انرژی های نو ایران گفت: نیروگاه بادی منجیل در استان گیلان به عنوان بزرگترین نیروگاه بادی کشور تا چند ماه آینده تکمیل و به طورکامل راه اندازی می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، یوسف آرمودلی گفت: نیروگاه بادی منجیل قرار است سالانه 180 میلیون کیلو وات ساعت برق تولید کند. وی خاطر نشان کرد: مجموع برقتولیدی از انرژی های تجدید پذیر سالانه 300 میلیون کیلووات ساعت است که 180 میلیون آن در نیروگاه منجیل تولید خواهد شد. مدیرعامل سازمان انرژی های نو ایران با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح افزود: تاکنون بیش از 70 مگاوات نیروگاه بادی در منجیل نصب شده که برای تکمیل پروژه، نصب 35 توربین باقی مانده است که 10 توربین آن در حال نصب و 25 توربین دیگر به علت عدم تامینپره تاکنون معطل مانده است. وی گفت: به دنبال آن هستیم تا مواد اولیه مورد نیاز را در داخل کشور تولید کنیم و انشاالله با تولید و ساخت مواد اولیه و تامین پره در داخل کشور که احتمالا 5-6ماه به طول بینجامد ضمن حل مشکل بوجود آمده، خط تولید پره توربین بادی هم در داخل کشور کامل خواهد شد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 28 آذر 1391 و در ساعت : 01:45 - نویسنده : رودبار نيوز
دستگیری 2 جاعل اصفهانی در شهرستان رودبار
سید رسول صمدی در جلسه انتظامی این شهرستان با اشاره به ماموران ایستگاه بازرسی بخش منجیل، اظهار کرد:ماموران ایستگاه مذکور در هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پژو 405 با دو سرنشین اهل اصفهان که از مسیر جنوب به شمال در حرکت بودند، مشکوک شدند که با رعایت اصول ایمنی نسبت به توقف و بازرسی از این خودرو، سرنشین و راننده آن اقدام کردند. وی افزود: در بازرسی از خودرو، دو قوطی افشانه دفاع شخصی، یک دستگاه شوکر و یک عدد کیف حاوی تعدادی مهر شرکتها که در خودرو جاسازی شده بود را کشف و ضبط کرده و راننده و سرنشین خودرو را دستگیر کردند. فرمانده انتظامی رودبار خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در سیر تحقیقات پلیسی اعتراف کردند که در امر جعل اسناد فعالیت دارند. به گفته وی، متهمان دستگیر شده با قرار صادره مقام قضایی روانه زندان شدند.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 آذر 1391 و در ساعت : 09:06 - نویسنده : رودبار نيوز
ایجاد 9 نمایندگی پایانه روستایی در رودبار
کیوان رنجبر امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در رودبار با گرامیداشت روز حمل و نقل اظهار کرد: ایجاد پایانه روستایی از سال گذشته با هماهنگی های صورت گرفته با بخشداران و دهیاران روستاهای شهرستان و طبق دستور العمل های وزارت کشور در دستور کار قرار گرفت. وی از ایجاد 9 نمایندگی پایانه مسافری در رودبار خبر داد و افزود: 7 نمایندگی پایانه حمل و نقل روستایی در رودبار تشکیل شده و دو نمایندگی نیز در آستانه راه اندازی است. این مسئول با بیان اینکه هر نمایندگی روستاهای هم مسیر را زیر پوشش و خدمات دهی خود قرار میدهد، اضافه کرد: هر نمایندگی حدود 8 روستا را زیر پوشش قرار داده است. وی نوسازی ناوگان مسافری و حمل و نقل، بیمه رانندگان، آموزش رانندگان، ایمنی تردد در روستاها، بیمه تکمیلی مسافران، کاهش تخلفات و ارائه خدمات مطلوب به مسافران را از مزیت های ایجاد نمایندگی های مذکور عنوان کرد. رنجبر از ساماندهی 60 راننده در این نمایندگیها خبر داد و گفت: در این طرح باید رانندگان اقدام به ثبت نام کنند و مدارک مورد نیازخود را ارائه دهند که در این راستا حدود 60 راننده مدارک داده اند و برای آنها کارت شناسایی صادر شده است. وی با بیان اینکه طرح ساماندهی رانندگان تداوم دارد، خاطرنشان کرد: رانندگان متقاضی با ارائه مدارک لازم میتوانند در این طرح شرکت کنند. مسئول پایانه رودبار به برنامه‌های اجرا شده همزمان با روز حمل و نقل در رودبار اشاره کرد و یادآور شد: مانور خودرویی ناوگان مسافری رودبار با حضور خودروهای سواری پلاک عمومی ومینی‌بوس‌ها در رودبار اجرا شد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 آذر 1391 و در ساعت : 01:09 - نویسنده : رودبار نيوز
آیا پنج شنبه آخر دنیاست ؟ / شايعه يا واقعيت ؟
آیا شب یلدا، شب برخورد زمین با سیاره دیگری است؟آیا زمین به دوران تاریکی و یخبندان فرو خواهد رفت؟ در حالی که تنها چند روز به ۲۱ دسامبر باقی مانده ،شایعات پایان یافتن دنیا بیش از پیش قوت گرفته و این سوال را ذهن تداعی می کند که واقعا در این روز چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ۲۱ دسامبر یا به تعبیری دیگر شب یلدا ما ایرانی ها روزی است که برخی از آن به عنوان پایان دنیا یاد کرده اند ،موضوعی که باید ریشه آن در اعتقادات قوم مایا جست و جو کرد. بر بر اظهارات ناسا سر منشا این شایعات سیاره ایبه نام« نییبرو» است که سومری پس از کشف، از برخورد آن به زمین در می ۲۰۳ خبر دادند و بعد از آن که این پدیده رخ نداد، دسامبر ۲۰۱۲ به عنوان جایگزین این تاریخ برگزیده شد. این در حالی است که این اعتقاد از سوی ناسا کاملا منسوخ است و امکان بروز این پدیده «به خط شدن گیتی» وجود ندارد و حداقل تا چند دهه آینده چنین هم‌ راستایی رخ نمی‌دهد و حتی اگر هم چنین پدیده‌ای اتفاق افتد، تأثیر آن بر زمین بسیار ناچیز است. برخی کارشناسان معتقد هستند در واقع این فیلم های هالیودی است که به این باور دامن زده است و سبب بسط آن در عامه مردم شده است و برداشت ها از این پیش بینی اشتباه بوده است. گفته می شود این حرف مایا به معنای پایان جهان نبوده است بلکه به معنای پایان تقویم مایان هاو آغاز یک عصر جدید است.حتی کارشناسان بومی نیز تقویم مایان ها را مسخره می کنند. در حالی در حال حاضر بسیاری با اعتقاد بر این باور خود را برای پایان جهان آمده می کنند و به نقل از خبرگزاری های مختلف هر روز شاهد بروز یک اتفاق و یا اختراع برای رویایی با این پدیده در گوشه و کناری از جهان هستیم ،برخی دیگر از این اتفاق بهره برداری تجاری می کنند. به طوری که پیش بینی می شود ،میلیون ها توریست از سراسر جهان دراین روز برای برگزاری جشن که شامل مراسم آتشبازی، کنسرت و چند برنامه دیگر است،در مکزیک گرد هم بیایند. مکزیک یکی از ۴ کشوری است که در انتظار رسیدن این روز به سر می برد، روزی که طبق پیش بینی مایاها در ۳۱۱۴ سال قبل از میلاد، دوره ي هزار ساله ای قرار است تمام شود. گفته می شود روز ۲۱ دسامبر کار و کاسبی دفاترگردشگری را در این منطقه و در کمتر از ۵ کشور که به شدت به این تاریخ معتقدند، رواج داده است. علاوه بر مکزیک، در روز ۲۱ دسامبر، در کشورهای بیلیز، گواتمالا، السالوادور یا هندوراس نیز جشن برپا خواهد شد. همچنین رئیس جمهورهای کشورهای هندوراس و گواتمالا تایید کرده اند که در این جشن شرکت خواهند کرد. اگرچه در شایعه بودن اینپیش بینی ها شکی نیست و بنابر آیات و روایات قرآنی ،پایان دنیا و« پیچیده شدن کوه ها و آسمان ها در هم » برای هیچکس معین نیست و تنها خالق جهان که آگاه و دانا است ؛باید منتظر ماند و دراین روز چه روی خواهد دادودر آغاز دوره جدید تقویم مایا چه روز جدیدی به عنوان پایان دنیا شناخته خواهد شد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 آذر 1391 و در ساعت : 09:11 - نویسنده : رودبار نيوز
آخرین مطالب نوشته شده
 • آمریکا اگر دست از پا خطا کنند کاربه بسیجی ها نخواهد رسید
 • روستاییان گیلانی از کنتورهای آب خودمحافظت کنند
 • هر نماینده مجلس سالانه چقدر “هدیه” می گیرد؟
 • ساز نـــــــی خورگام
 • هزار نفر در گيلان به ايدز مبتلا هستند
 • رئیس‌جمهور چگونه درخواست مناظره احمدی‌نژاد را می‌پذیرد؟
 • مدیری که نگاه اعتدالی داشته باشد در مدیریت گیلان جای دارد
 • معتقد به افشای لیست سران فتنه ۸۸ هستم
 • تولید فیلم مستند شهدای شاخص روحانی در گیلان
 • امیدهای تازه در زندگی امیرعلی
 • شورای عالی برای آبادانی گیلان گام بردارد
 • طارم، قزوین و زنجان مجوز برداشت آب از سد سفیدرود را دارند اما رودبار ن
 • هفته بسیج مبارک باد
 • قابل توجه مسئولین محترم/جاده های خورگام و عمارلو نیاز به رسیدگی دارد
 • اقتصاد رودبار وابسته به زیتون است/ زیتونکاران با مشکلات زیادی رو برو هستند
 • ظرفیت گیلان به ویژه شهرستان رودبار در تولید محصولات کشاورزی بالاست
 • امام جمعه شهرستان رودبار: در رودبار زیتون کاران عزادارند / مسئولان استانی در تریبون خود می گویند چای و برنج
 • استاندار گیلان:سهم گردشگران رودبار نباید آلودگی محیط زیست باشد
 • عاشورا کجای تاریخ است؟ کربلا کجاست؟
 • ماهيت نهضت عاشورا امر به معروف و نهي از منکر است
 • Copyright © 2010 by http://roodbarnews.samenblog.com