به وبلاگ ما خوش آمدید - لطفا صفحه را تا پایان مشاهده کنید
انتقاد شدید نماینده مردم رودبار در مجلس
آب سفید رود به زنجان صادر ولی زیتون کاران رودبار از آن بی بهره اند / نواي رودبار : برای مبارزه با آفت مگس میوه زیتون همیشه بحث و راهکار ارائه میشود اما کسی پیشقدم نمیشود/کارشناسان آلمانیپس از ارزیابی روغن زیتون رودبار خلوص آن را بالای 90درصد عنوان کرده اند. به گزارش نواي رودبار به نقل از ايلنا: نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، از این مساله که در همسایگی سد سفیدرود در طارم استان زنجان مجوز برداشت آب از پشت سد سفیدرود صادر میشود ولی به زیتونکاران رودبار چنین اجازه ای داده نمی شود، انتقاد شدید کرد. عطاالله حکیمی در سی امین کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان رودبار در پاسخ به طرح مسائلی در خصوص عدم کیفیت روغن زیتون رودبار، اظهارکرد: کارشناسان آلمانی پساز ارزیابی روغن زیتون رودبار خلوص آن را بالای ۹۹درصد عنوان کرده اند. وی خاطر نشان کرد: رودبار خواستگاه و مرکز زیتون کشور است اما به دلیل برخی کوتاهی ها استانهای دیگر از ما جلو زده اند. این مسئول از اینکه در همسایگی سد سفیدرود در طارم استان زنجان مجوز برداشت آب از پشت سد سفیدرود صادر میشود ولی به زیتونکاران رودبار چنین اجازه ای داده نمی شود، انتقاد شدید کرد. حکیمی با تصریح بر اینکه برای مبارزه با آفت مگس میوه زیتون همیشه بحث و راهکار ارائه می شود اما کسی پیشقدم نمی شود، اذعان داشت: نظارت در بخش کشاورزی در استان و شهرستان کند بوده است. وی در ادامه توجیه علمی نداشتن کشت برخی محصولات در شهرستان رودبار را متذکر شد و افزود: بنای ما این است که در رودبار علمی پیش برویم وبا تشکیل یک تیم کار‌شناسی برای فرآوری زیتون در شهرستان برنامه ریزی می‌کنیم. به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، به زودی در رودبار سرمایه گذاری برای فرآوری زیتون با مشارکت کشور اسپانیا وبرند مشترک را خواهیم داشت.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 اسفند 1391 و در ساعت : 06:08 - نویسنده : رودبار نيوز
«سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی»
رهبر معظم انقلاب در پيام به مناسبت حلول سال جدید: سال 92 را به عنوان «سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» نامگذاری می کنیم (نواي رودبار) : رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت آغاز سال 1392، با اشاره به حرکت رو به جلوی ملت ایران در سال گذشته بویژه در مواجهه اقتصادی و سیاسی با جهان استکبار، چشم انداز سال 92 را امیدوارانه و همراه با پیشرفت و تحرک و ورزیدگی و حضور جهادی ملت ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی دانستند وتاکید کردند: با این نگاه، سال 92 را «سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی» نامگذاری می کنیم.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 اسفند 1391 و در ساعت : 03:06 - نویسنده : رودبار نيوز
سال نو مبارك
نواي رودبار : افتخاری است که در آستانه سال نو و بهاری دیگر فرصتی دارم برای تبریک سال نو و نوروز باستانی به شما همشهريان عزيز و آرزو دارم که در کنار خانواده اتان سالی سرشار از پیروزی و شادی و سلامت داشته باشيد. همچنين امیدوار به ادامه راهی که در این سالها پیمودیم و امیدوار به آنکه همچون سالهای قبل همشهريان خوبمان با اعتماد و مهرشان ما را پشتیبانی کنند. امسال را در حالی شروعی می کنیم که برنامه هایی برای توسعه اين پايگاه خبري داریم و در تلاش هستیم تا بتوانيم قدمهاي بيشتري براي ادامه ي راه شهداي گرانقدرمان و اهداف انقلاب بزرگمان برداريم و همچنين بخشها و برنامه های جدید را در آینده بسیار نزدیک برای استفاده شما خوبان آماده و عرضه کنیم. نوروز خوش بگذره...(مجيد سميعي مدير پايگاه خبري تحليلي نواي رودبار )
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 اسفند 1391 و در ساعت : 09:22 - نویسنده : رودبار نيوز
گل محمدی از سرمربیگری پرسپولیس استعفا کرد
نواي رودبار :یحیی گل محمدی در واکنش به گریه های مهدی مهدوی کیا در برنامه 90 از سرمربیگری پرسپولیس استعفا کرد. به گزارش نواي رودبار : آخرین برنامه 90 در سال 91 تحت تاثیر خبر خداحافظی مهدی مهدوی کیا از فوتبال قرار گرفت. موشک فوتبال ایران که در پایان هفته گذشته و پس از جلسه با گل محمدی اعلام کرد که از فوتبال خداحافظی میکند، دوشنبه شب میهمان آخرین برنامه 90 در سال 91 بود. او در این برنامه هر چند گفت که از گل محمدی دلخور نیست اما گریه های او در بخشی از این برنامه، گویای ناراحتی او از تصمیم سرمربی پرسپولیس بود. پس از گریه های کیا و البته خداحافظی اش از مردم در این برنامه تلویزیونی و آرزوی موفقیت برای سرمربی پرسپولیس در سال 92، یحیی گل محمدی روی خط برنامه آمد و گفت که تصمیم گرفته از سرمربیگری پرسپولیس استعفا دهد. گل محمدی که مهدوی کیا را حتی از برادرش هم به خود نزدیک تر خواند گفت: من صحبت های مهدی را در کنار خانواده ام تماشا کردم و تحت تاثیر قرار گرفتم. من دوست ندارم آدم بد باشم، به همین خاطر در همین برنامه از حضور در پرسپولیس استعفا می‌دهم. پس از صحبتهای گل محمدی، عادل فردوسی پور حرفهای سرمربی پرسپولیس را احساسی خواند و گفت که این حرفهای شما را به حساب احساسی بودن تان می‌گذاریم اماگل محمدی کماکان تاکید کرد که برای او رفاقت مهم‌تر از فوتبال است و به همین خاطر استعفایش را اعلام کرده است. با این حال فردوسی پور هم این استعفا را فیلمی"هندی" توصیف کرد.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 اسفند 1391 و در ساعت : 11:59 - نویسنده : رودبار نيوز
سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد
اولویتهای اقتصادی 92/ تحریم، آرزوی تاریخی ایران را محقق میکند (نواي رودبار): وزير اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه با كاهش بيشتر سهم درآمدهاي نفتي در اداره كشور ، يكي از آرزوهاي تاريخي ايران به يمن بركت تحريم هاي دشمنان در حال تحقق است، گفت: در سال 1392 آثار اجراي برنامه هايتحول به ويژه در بخشهاي ماليات، گمرك و بانكي نمايان ميشود. در پیام نوروزی سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: سال 1391 و سي و چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را در حالي سپري نموديم كه دشمنان جمهوري اسلامي ايران با هدف جلوگيري از پيشرفت و اعتلاي ايران با تمام توان، اقتصاد كشور رامورد هجمه قرار داده و تحريم هاي مضاعف را به كشور تحميل كردند كه به لطف الهي و عنايت مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي (مدظله العالي) و با تلاش و پايمردي دولتمردان و كاركنان كوشايدولت و همراهي مردم شريفو نجيب اين مرز و بوم توانستيم بارديگر خصومتهاي دشمنان انقلاب را همچون گذشته به ادامه مطلب
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 اسفند 1391 و در ساعت : 11:45 - نویسنده : رودبار نيوز
سد مخزني شهر بيجار رودبار به نام آيت ا... بهجت نامگذاری شد
با پيشنهاد استاندار گيلان و موافقت رئيس جمهور سدمخزني در حال ساخت شهر بيجار به نام مرجع عاليقدر جهان تشيع آيت ا...العظمي بهجت نامگذاريشد. نواي رودبار- مهندس كيهان هاشم نيا در جمع خبرنگاران با قدرداني از سفر دكتر احمدي نژاد به استان به منظور به آب انداختن ناوشكن جماران پيشرفته 2 در بندرانزلي گفت: ريیس جمهور در حاشيه ي اين سفر پس ازشنيدن گزارشات در مورد آخرين وضعيت سد مخزني كه در شهر بيجار در حال ساخت است با پيشنهاد نامگذاري اين سد به نام آيت ا... بهجت موافقت كرد. وی افزود: دكتر احمدي نژاد همچنين از درجه و مقام علمی، معنوي و عرفاني اين عالم رباني و عارف روشن ضمير تجليل كرد. كيهان هاشم نيا گفت: سد آيت ا... بهجت كه ساخت آن از سال 1384 و در دولت نهم آغاز شده است هم اكنون با 115 ميليارد تومان هزينه 91 درصد پيشرفت كار دارد. استاندار گيلان با اشاره به اينكه اين سد آب شرب 2 ميليون و 500 هزار نفر را ميتواند تأمين كند، گفت: سد آيت ا... بهجت اواخر ارديبهشت سال آينده به عنوان نخستين سد پس از پيروزي انقلاب در گيلان آبگيري خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: سد آيت ا... بهجت با قدرت تنظيم سالانه 165 ميليون مترمكعب، آب 70 درصد شهرهاي گيلان و 220 روستارا تأمين ميكند.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 اسفند 1391 و در ساعت : 08:05 - نویسنده : رودبار نيوز
فتنه ای عمیق تر از 88 در پیش داریم
نواي رودبار :فتنه ها در انتخابات 92 قبل از انتخابات است به شکلی که برخی میگویند اگر اینچنین نشود، انتخابات را برگزار نمی‌کنند و آن را تحریم میکنند. معاون فرهنگی وتبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: فتنه ای عمیق تر وگسترده تر از فتنه 88 در پیش داریم و فتنه ها در انتخابات 92 قبل از انتخابات است. به گزارش خبرنگار ایلنا از رودبار سردار محمدعلی آسودی در یادواره شهید سیدمحمد تقی مخزن موسوی اولین فرمانده سپاه شهرستان رودبار که توسط گروهک منافقین ترور شد با اشاره به اینکه مرکز قدرت ایران شهدا هستند،اظهار کرد: تافرهنگ این شهیدان در ایران وجود دارد کسی نمی تواند این نظام رااز بین ببرد و مهمترین مولفه نرم قدرت انقلاب اسلامی شهدا هستند. ادامه مطلب
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 اسفند 1391 و در ساعت : 04:59 - نویسنده : رودبار نيوز
عطاء اله حكيمي: تولید صنایع دستی اثر مستقیم بر درآمد ناخالص ملی دارد
مهندس عطاء اله حكيمي : تولید صنایع دستی اثر مستقیم بر درآمد ناخالص ملی دارد و هرگونه افزایش در میزان تولید و بهبود کیفیت، تاثیر مستقیمی برافزایش درآمد ناخالص ملی می گذارد. عطا الله حکیمی افزود: مواد اولیه ای مانند پشم، کرک و دیگر مواد در صورت تبدیل به صنایع فرش، گلیم، جاجیم، گبه و غیره ارزش چند برابری پیدا می کند که این ارزش در صورت صدور نیز چند برابر می شود. وی تاکید کرد: بخش صنایع دستی می تواند تاثیر عمده ای براقتصاد ملی از طریق کسب درآمد ارز خارجی، ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی پایدار داشته باشد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع دستی فرصتی برای جایگزینی واردات از کشورهای دیگر است که به بازار روانه می شوند اما نماینده فرهنگ محلی نبوده و به گسترش اقتصاد کمک نمی کنند. وی همچنین با اعلام اینکه صنایع دستی بخش جدایی ناپذیری از جاذبه های توریستی را تشکیل می دهد، افزود: بسیاری از کشورها از صنایع دستی بعنوان بخشی از توریسم فرهنگی حاکم در کنار مکان های باستانی و میراث فرهنگی، بهره می برند زیرا آنها برای جوامع منابع درآمدی و فرصت های شغلی فراهم می کنند. حکیمی در ادامه با بيان اينكه صنایع دستی معرف فرهنگ و تاريخ يك ملت است، یادآورشد: صنايع دستي تلفيقي از هنر - صنعت است كه حاصل ذوق و هنر،سلیقه، ابتکار و خلاقیت هنرمندان وصنعتگران است که آداب، سنن و رسوم نسل هاي گذشته را در قالب محصولاتي جذاب متجلی مي سازد. استان گیلان با بیش از ۶۰ رشته صنایع دستی دارای تنوع تولید ومحصولات قابل عرضه به بازارهای داخلی و خارجی است.
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 اسفند 1391 و در ساعت : 01:18 - نویسنده : رودبار نيوز
ای شهید در قنوتت ما را دعا کن...
ثامن تم : ای شهید در قنونت ما را دعا کن...

 

آستیــــــن خالــــــے ات نشــــــان از مردانگــــــے ست..
با ایــــــن دو دســــــت ســــــالم،
هنوز نتــــــوانسته ام یــــــک قنــــــوت اینــــــچنینے بخــــــوانم ...

| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 اسفند 1391 و در ساعت : 04:36 - نویسنده : رودبار نيوز
پایان عملیات مطالعاتی آب یابی در روستای سی دشت شهرستان رودبار
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت : برای تامین آب آشامیدنی اهالی روستای سی دشت ، هم اینک یک دستگاه حفاری با روش دورانی- ضربه ای در این روستا استقرار یافته است. فر امینی خاطر نشان کرد : 9 هزار و 758 مشترک در شهرستان رودبار از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند
| لینک ثابت | نسخه قابل چاپ | امتیاز : 1 2 3 4 5
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 اسفند 1391 و در ساعت : 11:27 - نویسنده : رودبار نيوز
آخرین مطالب نوشته شده
 • آمریکا اگر دست از پا خطا کنند کاربه بسیجی ها نخواهد رسید
 • روستاییان گیلانی از کنتورهای آب خودمحافظت کنند
 • هر نماینده مجلس سالانه چقدر “هدیه” می گیرد؟
 • ساز نـــــــی خورگام
 • هزار نفر در گيلان به ايدز مبتلا هستند
 • رئیس‌جمهور چگونه درخواست مناظره احمدی‌نژاد را می‌پذیرد؟
 • مدیری که نگاه اعتدالی داشته باشد در مدیریت گیلان جای دارد
 • معتقد به افشای لیست سران فتنه ۸۸ هستم
 • تولید فیلم مستند شهدای شاخص روحانی در گیلان
 • امیدهای تازه در زندگی امیرعلی
 • شورای عالی برای آبادانی گیلان گام بردارد
 • طارم، قزوین و زنجان مجوز برداشت آب از سد سفیدرود را دارند اما رودبار ن
 • هفته بسیج مبارک باد
 • قابل توجه مسئولین محترم/جاده های خورگام و عمارلو نیاز به رسیدگی دارد
 • اقتصاد رودبار وابسته به زیتون است/ زیتونکاران با مشکلات زیادی رو برو هستند
 • ظرفیت گیلان به ویژه شهرستان رودبار در تولید محصولات کشاورزی بالاست
 • امام جمعه شهرستان رودبار: در رودبار زیتون کاران عزادارند / مسئولان استانی در تریبون خود می گویند چای و برنج
 • استاندار گیلان:سهم گردشگران رودبار نباید آلودگی محیط زیست باشد
 • عاشورا کجای تاریخ است؟ کربلا کجاست؟
 • ماهيت نهضت عاشورا امر به معروف و نهي از منکر است
 • Copyright © 2010 by http://roodbarnews.samenblog.com